Urządzenia i akcesoria komputerowe

Jesteś tutaj: » Strona główna » Łączność i komunikacja

Łączność i komunikacja

Produkty od 261 do 280 z 413

Router DSL Wi-Fi 11N 150MB PENTAGRAM Cerberus P 6361 + PANDA 6M

Router DSL Wi-Fi 11N 150MB PENTAGRAM Cerberus P 6361 + PANDA 6M

Router Pentagram Cerberus P 6361 (standard 802.11n) Cerberus P 6361 802.11n jest idealny do podziału łącz kablowych Aster/UPC/Vectra/Multimedia między kilka komputerów. Teraz sieć w Twoim domu lub biurze sięgnie dalej, może więcej i szybciej, będzie wydajniejsza. Router szerokopasmowy Cerberus P 6361 pozwala na 3-krotnie szybsze przesyłanie danych niż poprzednia technologia 802.11g, bo z maksymalną prędkością aż do 150 Mb/s. Routery pracujące w standardzie 802.11n potrafią wykorzystać zjawisko interferencji fal (spowodowanej odbijaniem się fal od ścian i przedmiotów) do wzmocnienia sygnału i eliminują ewentualne zakłócenia. Aby sprostać coraz intensywniejszym zastosowaniom bezprzewodowego internetu, niezbędna jest o wiele większa wydajność. Jest ona również konieczna do obsługi wielu operacji jednocześnie w ramach jednej sieci. Przykładem takich zastosowań jest przesyłanie plików multimedialnych, w tym plików wideo o wysokiej rozdzielczości (high-definition) oraz korzystanie z gier w sieci bezprzewodowej. Drugą zaletą jest zwiększenie zasięgu, który może wynosić ponad 100 metrów w otwartym terenie i to przy wykorzystaniu zwykłej anteny. Rzeczywisty zasięg oczywiście zależy od zastosowanych nadajników, ale będzie i tak kilkakrotnie większy od osiągalnego w dotychczasowym standardzie 802.11g. W przestrzeni domowej czy biurowej wpływ na zasięg może mieć np. grubość ścian. 802.11n to także mniej martwych punktów sieci bezprzewodowej w porównaniu do poprzedników i lepsze pokrycie sygnałem, co powoduje, że sieć bezprzewodowa dotrze do wszystkich pomieszczeń i zakamarków domu/biura. Cerberus P 6361 pełni funkcję bramy (ang. gateway), dzięki której można podłączyć sieć lokalną do internetu. Dla sieci bezprzewodowych pełni funkcję punktu dostępowego (access point). Cerberus umożliwia zarządzanie pasmem (QoS), bazującym na adresach IP, protokołach i numerach portów, co pozwala na wydajne podzielenie łącza przydzielonego od ISP dla konkretnych użytkowników lub protokołów sieciowych i zapobiega zapychaniu łącza internetowego. Wyposażony w technologię WPS Wireless Protected Setup umożliwiającą automatyczne zabezpieczenie sieci w kilka sekund. Wszystkie funkcje urządzenia można łatwo konfigurować z poziomu przeglądarki internetowej. KOMPATYBILNOŚĆ Najnowszy router Pentagram bezproblemowo współpracuje… więcej »
Dodano: 1.07.2010

Router DSL Wi-Fi 11G (54M) PENTAGRAM Cerberus P 6381-3 + PANDA 6M

Router DSL Wi-Fi 11G (54M) PENTAGRAM Cerberus P 6381-3 + PANDA 6M

PENTAGRAM Cerberus P 6381-3 jest idealnym rozwiązaniem, jeżeli potrzebujesz szybko i bezpiecznie podłączyć niewielką sieć lokalną (także bezprzewodową) do Internetu. Konfiguracja urządzenia przeprowadzana jest za pomocą przeglądarki internetowej, a wbudowany firewall doskonale chroni podłączoną sieć przed nieautoryzowanym dostępem z zewnątrz. Pełni funkcję tak zwanej bramy (ang. Gateway), dzięki której można podłączyć sieć lokalną do Internetu. Dla sieci bezprzewodowych pełni funkcję punktu dostępowego (access point). Router ten umożliwia współdzielenie łącza internetowego (pod jednym adresem IP) oraz pomaga zabezpieczyć sieć lokalną przed atakami z zewnątrz dzięki wbudowanemu firewall\'owi. Wszystkie funkcje urządzenia można łatwo konfigurować z poziomu przeglądarki internetowej. Co więcej, korzystając z panelu konfiguracyjnego urządzenia, można łatwo uaktualnić firmware do najnowszej wersji dostarczonej przez firmę PENTAGRAM. Wyróżniające go cechy to: idealny do sieci kablowych (UPC/Aster) obsługa funkcji DDNS wbudowany firewall umożliwiający również kontrolę rodzicielską (filtr URL) Wyposażony w technoogie (WPS) Wireless Protected Setup wsparcie dla VPN mocna antena (3 dBi) charakterystyka WAN 1 port RJ-45 10/100 Mbps do podłączenia modemu kablowego/DSL więcej »
Dodano: 1.07.2010

Router ADSL2+ Wi-Fi 11n 300MB 2T2R 1xWAN 4xLAN PENTAGRAM Cerberus [P 6351]

Router ADSL2+ Wi-Fi 11n 300MB 2T2R 1xWAN 4xLAN PENTAGRAM Cerberus [P 6351]

Router Pentagram Cerberus ADSL2+ 300Mb Wi-Fi 802.11n [P 6351] Cerberus [P 6351] 802.11n jest idealny do podziału łącza typu Neostrada między kilka komputerów. Cerberus [P 6351] pozwala przesyłać dane znacznie szybciej niż poprzednie technologie 802.11g, nawet do 300 Mb/s. Urządzenie wysyła dane wielokanałowo, dzięki czemu jest bardziej wydajne. Routery pracujące w standardzie 802.11n potrafią wykorzystać zjawisko interferencji fal (spowodowanej odbijaniem się fal od ścian i przedmiotów) do wzmocnienia sygnału i eliminują ewentualne zakłócenia. Aby sprostać coraz intensywniejszym zastosowaniom bezprzewodowego internetu, niezbędna jest o wiele większa wydajność. Jest ona również konieczna do obsługi wielu operacji jednocześnie w ramach jednej sieci. Przykładem takich zastosowań jest przesyłanie plików multimedialnych, w tym plików wideo o wysokiej rozdzielczości (high-definition) oraz korzystanie z gier w sieci bezprzewodowej. Kolejna zaletą jest zwiększony zasięg, który może wynosić ponad 100 metrów w otwartym terenie i to przy wykorzystaniu zwykłej anteny. Zależy to od zastosowanych nadajników i infrastruktury, ale będzie i tak znacznie większy od osiągalnego w dotychczasowym standardzie 802.11g. W przestrzeni domowej czy biurowej wpływ na zasięg może mieć np. grubość ścian. 802.11n to także mniej martwych punktów sieci bezprzewodowej w porównaniu do poprzedników i lepsze pokrycie sygnałem, co powoduje, że sieć bezprzewodowa dotrze do wszystkich pomieszczeń i zakamarków domu/biura. Cerberus [P 6351] pełni funkcję bramy (ang. gateway), dzięki której można podłączyć sieć lokalną do internetu. Dla sieci bezprzewodowych pełni funkcję punktu dostępowego (access point). Cerberus umożliwia zarządzanie pasmem (QoS), bazującym na adresach IP, protokołach i numerach portów, co pozwala na wydajne podzielenie łącza przydzielonego od ISP dla konkretnych użytkowników lub protokołów sieciowych i zapobiega zapychaniu łącza internetowego. Wyposażony w technologię WPS Wireless Protected Setup umożliwiającą automatyczne zabezpieczenie sieci w kilka sekund. Wszystkie funkcje urządzenia można łatwo konfigurować z poziomu przeglądarki internetowej. KOMPATYBILNOŚĆ Najnowszy router Pentagram bezproblemowo współpracuje również ze starszymi urządzeniami, działającymi w standardach: b, g Najważniejsze cechy… więcej »
Dodano: 1.07.2010

Bezprzewodowy punkt dostępowy Hot Spot N

Bezprzewodowy punkt dostępowy Hot Spot N

Bezprzewodowy punkt dostępowy Hot Spot N tworzy wysokiej prędkości sieć bezprzewodową N, która jest 12-krotnie szybsza i ma 4-krotnie lepsze pokrycie niż standardowa sieć g. Zapewnia ciągłą transmisję bezprzewodową, gdzie wiele użytkowników może mieć dostęp do mediów, pobierać pliki/dane, grać w gry i rozmawiać On-line bez opóźnień. Technologia zaawansowanych anten (MIMO) zapewnia świetny zasięg oraz eliminuje “martwe punkty”. Wi-Fi Protected Setup (WPS) pozwala użytkownikom bezpiecznie zsynchronizować urządzenia bezprzewodowe, jednym przyciskiem na urządzeniu. Szybki i intuicyjny proces instalacji, zdalne zarządzanie oraz 3-letnia gwarancja, sprawiają, że produkt jest odpowiedni dla najbardziej wymagających sieci bezprzewodowych. **Maksymalny zasięg sygnału bezprzewodowego odnosi się do teoretycznej specyfikacji IEEE 802.11. Aktualnie przepustowość oraz pokrycie w dużym stopniu zależy od interferencji, ruchu w sieci, materiałów, które zostały wykorzystane i warunków otoczenia. Kompatybilny z następującymi systemami operacyjnymi: Cechy produktu Wi-Fi zgodne ze standardami IEEE 802.11g i IEEE 802.11b Używając połączenia IEEE 802.11n (draft), prędkość przesyłu danych do 300Mb/s 3 odkręcane anteny (technologii MIMO) do obsługi wysokiej wydajności i lepszego pokrycia Wsparcie technologii Wireless multimedia (WMM) Tryb Access Point i Wireless Distribution System (WDS) Wireless Protected Setup (WPS) do bardziej efektywnej instalacji Obsługuje szyfrowanie 64/128-bitowy WEP(Hex) WPA/WPA2 i WPA-PSK/WPA2-PSK Zaawansowana ochrona bezprzewodowa (EAP-MD5, EAP-TLS, EAP-TTLS, PEAP) Obsługuje 802.1x i RADIUS authentication Obsługuje filtrację MAC adresów (do 16 wejść) i SSID Broadcast Control Lista kontroli dostępu do obsługi klientów bezprzewodowych Wbudowany serwer/klient DHCP i obsługa Time Server Pamięć Flash do uaktualnienia oprogramowania i prostego zarządzania przez przeglądarkę internetową (HTTP) Configuration file backup and restore feature Zgodny z Windows 2000/XP/2003 Server/Vista, Linux i Mac OS Zasięg wewnątrz do 150 metrów (500ft.) (zależy od otoczenia) Zasięg na zewnątrz do 400 metrów (1300ft.) (zależy od otoczenia) Prosta w użyciu konfiguracja przez Web 3 lata gwarancji Specyfikacja techniczna Sprzęt Chipset Atheros AR7130, AR5416(BB/MAC) Standardy Przewodowo: IEEE 802.3 (10Base-T), IEEE 802.3u (100Base-TX) Bezprzewodowo: IEEE 802.11b, IEEE… więcej »
Dodano: 1.07.2010

TEW-638APB Bezprzewodowy punkt dostępowy N 300Mb/s

TEW-638APB Bezprzewodowy punkt dostępowy N 300Mb/s

Wszechstronny, bezprzewodowy punkt dostępowy N 300Mb/s służy do stworzenia spójnej sieci bezprzewodowej n lub do podłączenia przewodowego urządzenia do istniejącej sieci wi-fi. Użyj wielu bezprzewodowych punktów dostępowych N 300Mb/s, żeby zwiększyć zasięg swojej sieci, z zastosowaniem Wireless Distribution System (WDS), Wireless Bridge lub trybu AP Client. Zwiększ zasięg swojej sieci bez stosowania dodatkowych kabli. Wykorzystując technologię Wireless Distribution Service (WDS) można połączyć bezprzewodowo wiele punktów dostępowych. Użyj trybu Wireless Bridge by podłączyć urządzenia takie jak: konsole do gier, drukarki czy odtwarzacz wideo (DVR) do sieci bezprzewodowej. Technologia zaawansowanych anten (MIMO) zwiększa zasięg, a szyfrowanie WPA / WPA2 chroni sieć wi-fi. **Maksymalny zasięg sygnału bezprzewodowego to odniesienie do teoretycznej specyfikacji IEEE 802.11. Aktualnie przepustowość, pokrycie w dużym stopniu zależy od interferencji, ruchu w sieci i wielu innych czynników. (Wersja V1.0R) Kompatybilny z następującymi systemami operacyjnymi: Cechy produktu Kompaktowy, wydajny, bezprzewodowy punkt dostępowy n Tryb Wireless Bridge do zastosowania Ethernet-to-wireless bridging Pracuje jako punkt dostępowy i bezprzewodowy adapter Zgodny ze standardami IEEE 802.11n (draft 2.0), IEEE 802.11g i 802.11b Kompatybilny z sieciami 802.11b/g/n Prędkość przesyłu danych do 300Mb/s, używając połączenia 802.11n (draft 2.0) Poszerza sieć bezprzewodową, używając trybu AP client lub Wireless Distribution System (WDS) Obsługuje standard 802.11e Quality of Service (QoS) Niska interferencja oraz wysoka sukcesywność zapewnia solidną wydajność 2 odkręcane anteny, obsługujące wysoką wydajność i większe pokrycie Obsługuje Wi-Fi Protected Setup (WPS), która pozwala szybko połączyć inne urządzenia WPS do sieci Zasięg wewnątrz do 100 metrów* Zasięg na zewnątrz do 300 metrów* Obsługuje system operacyjny Windows 2000/XP/2003 server/Vista 3-letnia gwarancja Specyfikacja techniczna Sprzęt Chipset Ralink RT2880+RT2820 Standardy IEEE 802.11n draft 2.0, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, 2.0 i 802.11e Interfejs 1 port 10/100Mb/s Auto-MDIX LAN Kontrolki LED Power, LAN, WPS i Wireless Przyciski Przycisk RESET przywraca ustawienia domyślne Przycisk WPS- włącza funkcję WPS Zasilanie Zewnętrzny zasilacz 12 V DC 1A Wymiary… więcej »
Dodano: 1.07.2010

54Mbps 11g Wireless Access Point with Bridge z AP Client

54Mbps 11g Wireless Access Point with Bridge z AP Client

Bezprzewodowy punkt dostępowy TRENDnet TEW-430APB to dzisiejszy krok w przyszłość bezprzewodowej technologii. Zgodny ze standardem sieci bezprzewodowej IEEE 802.11g, dostarcza operacji Direct Sequence Spread Spectrum (DSSS) dla przeźroczystego mostkowania i możliwości roamingu dla węzłów bezprzewodowych. Produkt TEW-430APB zapewnia również funkcje łączenia WDS, umożliwia użytkownikom podłączenia razem do 2 lub więcej punktów dostępowych, bezprzewodowo. Z bezprzewodowym punktem dostępowym TRENDnet oraz bezprzewodowym adapterem sieci, użytkownicy mogą połączyć się do Ethernet/Fast Ethernet LAN w domu lub biurze aby mieć dostęp do zasobów sieci takich jak dyski twarde, napędy CD-ROM/DVD, drukarki sieciowe i połączenie do Internetu - ze zwiekszeniem zasięgu do 300 metrów. *Uwaga: Osiągi zasięgu i prędkości może w dużym stopniu zależeć od środowiska, w którym znajduje się sieć. Cechy produktu Pracuje w trybie punktu dostęowego lub bezprzewodowego mosta WDS/repeatera Zapewnia szyfrowanie 64/128-Bitowego WEP, WPA/WPA2 i WPA-PSK/WPA2-PSK Obsługa uwierzytelniania 802.1x i kontrola dostępu przez autoryzację po MAC (20 wejść) Obsługa większości systemów operacyjnych takich jak: Windows 95/98/ME/NT/2000/XP, Unix i Mac Pozwala użytkownikom wyłączyć ESSID Broadcast, by zwiększyć bezpieczeństwo Wi-Fi Wbudowany port 10/100Mbps Auto-Sensing Fast Ethernet Skalowanie dynamiczne prędkości danych 54, 48, 36, 24, 18, 12, 9 i 6 Mbps dla 802.11g Skalowanie dynamiczne prędkości danych 11, 5.5, 2 i 1 Mbps dla 802.11b Pozwala na automatyczne dostosowanie prędkości transmisji danych w celu zoptymalizowania niezawodności, przepustowości i zasięgu transmisji Odkręcana różnorodna antena 2dBi. Możliwość zamontowania opcjonalnej wysokiej mocy anteny, by zwiększyć zasięg Łatwa konfiguracja i zarządzanie przez przeglądarkę internetową (HTTP) Pamięć flash do zaktualizowania oprogramowania oraz zapisu/przywracania ustawień Zasięg wewnątrz 50 – 100 metrów, na zewnątrz 100 – 300 metrów (w zależności od otoczenia) 3 letnia gwarancja Specyfikacja techniczna Sprzęt Chipset: Realtek RTL8186+8225 Standardy: IEEE 802.11g (Bezprzewodowy LAN) IEEE 802.3u (Fast Ethernet) Złącze: 10/100Mbps, Half/Full Duplex Kontrolki LED: Power, Link, Act Zasilanie: Zewnętrzny zasilacz 7.5V DC, 1A Wymiary: 150 x 110 x 30 mm… więcej »
Dodano: 1.07.2010

108Mbps Pre-N MIMO Wirelesss AP

108Mbps Pre-N MIMO Wirelesss AP

Bezprzewodowy punkt dostępowy 108Mbps standardu 802.11g MIMO dostarcza twoim bezprzewodowym urządzeniom wolności, by działać w jakimś miejscu ze zredukowaną interferencją systemową lub zanikami. Dodaj to urządzenie do sieci Ethernet, a będziesz miał godny zaufania, szybki dostęp bezprzewodowy, który dostarczy lepszego zasięgu niz bezprzewodowa sieć standardu 802.11b lub 802.11g. Bezprzewodowy punkt dostępowy MIMO nawiguje przez możliwe interferencje sygnałowe, przekształcając \"martwe strefy\" w Hot-Spoty. W pełni kompatybilny z systemami i urządzeniami standardu 802.11g i 802.11b. Bezprzewodowy punkt dostępowy MIMO jest idealny dla twojej bezprzewodowej sieci. Nagrody i recenzje Cechy produktu Wi-Fi Kompatybilne ze standardani IEEE 802.11g i IEEE 802.11b Obsługuje technologię Super G z prędkością przesyłu danych do 108Mbps (8X szybciej) (tylko w trybie punktu dostępowego) Poprawia bezprzewodowy zasięg aż o 800% dzięki technoligii MIMO Obsługuje w trybie punktu dostępowego i mosta WDS (do 6 elementów) Obsługuje kodowanie 64/128-bitowy WEP(Hex) Obsługuje kodowanie WPA/WPA2 i WPA-PSK/WPA2-PSK Obsługa filtrowania adresów MAC (do 16 wejść) Bezprzewodowy sygnał włączony/wyłączony i kontrola SSID włączona/wyłączona Pamięć flash do uaktualnienia oprogramowania i łatwego zarządzania przez przeglądarkę internetową (HTTP) Kompatybilny z systemami operacyjnymi: Windows 95/98/NT/2000/XP/2003 Server, Linux i Mac OS Zasięg do 150 metrów (500ft.) wewnątrz (zależnie od środowiska) Zasięg do 400 metrów (1300ft.) na zewnątrz (zależnie od środowiska) 3 lata gwarancji Specyfikacja techniczna Sprzęt Chipset: Atheros Standardy Przewodowo: IEEE 802.3 (10Base-T), IEEE 802.3u (100Base-TX) Bezprzewodowo: IEEE 802.11b (11Mbps), IEEE 802.11g (54Mbps) Interfejs 1 x 10/100Mbps port Auto-MDIX LAN Przycisk Reset Resetuje na domyślne ustawienia fabryczne LED Zasilanie, LAN, WLAN Zasilacz 5V DC, 2A zewnętrzny zasilacz Wymiary (L x W x H) 180 x 122 x 30 mm (6.8 x 4.6 x 1.1 cali) Waga 320g (0.7 lbs) Temperatura Praca: 0 więcej »
Dodano: 1.07.2010

108Mbps 11g Outdoor AP Bridge /w built in 9 dBi Antenna

108Mbps 11g Outdoor AP Bridge /w built in 9 dBi Antenna

Zewnętrzny bezprzewodowy Punkt Dostępowy o mocy 9dBi z PoE zbudowany jest z wytrzymałej obudowy, odpornej na warunki atmosferyczne oraz zapewnia bezpieczny przesył danych z prędkością do 108Mb/s z wykorzystaniem technologii Super G. Ten niezależny produkt posiada wbudowaną antenę kierunkową do profesjonalnego przesyłu sygnału bezprzewodowego na dużym dystansie. Dodatkowo można zamontować jeszcze zewnętrzną antenę, aby zwiększyć zasięg sieci bezprzewodowej. Zasilanie jest dostarczane przez injector Power over Ethernet, który został dołączony do urządzenia, w rezultacie oszczędzając pieniądze na zakup dodatkowego sprzętu. Wykorzystuje najnowsze zabezpieczenia, zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa sieci. Chropowata, odporna na promienie UV, aluminiowa obudowa (z wspornikami do montażu), charakteryzuje się odpornością na warunki atmosferyczne zgodną z IP65, dostarczając optymalnej wydajności w ekstaramalnych sytuacjach pogodowych. Zdalne zarządzanie siecią przy użyciu wbudowanego interfejsu Web lub SNMP sprawiają, że ten produkt to idealne rozwiązanie do szybkiego wdrożenia sieci bezprzewodowej. Cechy produktu Wykorzystuje technologię Super G, osiągając prędkość do 108Mb/s Urządzenie zasilane jest przez kabel Ethernet z wykorzystaniem technologii Power over Ethernet (PoE) Chropowata, aluminiowa, odporna na warunki atmosferyczne obudowa i wbudowana antena do zastosowania w ekstremalnych sytuacjach pogodowych Kompatybilny Punkt Dostępowy w technologii Super G pracuje w trybie Mostu lub Wzmacniaka Dodanie drugiej anteny o dużej mocy do zwiększenia zasięgu Zaawansowane szyfrowanie wi-fi z 64/128/152-bitowym WEP (Wired Equivalent Privacy) & WPA (Wi-Fi Protected Access) Zapewnia kontrolę SSID Broadcast enable/disable & obsługuje protokół uwierzytelniania 802.1x Urządzenie charakteryzuje się obsługą IPSec, PPTP i L2TP VPN pass-through Pamięć flash do uaktualnienia oprogramowania, zapisu/przywracania ustawień i traffic logs Kompatybilny z systemami operacyjnymi Windows 95/98/ME/2000/XP/Vista, Linux i Mac Zasięg 802.11b @ 19dBm do 5 km w trybie mostu (2 x 9dBi) ** Zasięg 802.11g @ 19dBm do 2 km w trybie mostu (2 x 9dBi) ** 3 lata gwarancji Specyfikacja Sprzęt Chipset Atheros AR2312/3 Standardy Przewodowo: IEEE 802.3 (10Base-T), and IEEE 802.3u (100Base-TX) Bezprzewodowo: IEEE 802.11g Kontrolki LED… więcej »
Dodano: 1.07.2010

108Mbps 11g Hot Spot Access Point

108Mbps 11g Hot Spot Access Point

TEW-453APB to bezprzewodowy punkt dostępowy o standardzie 802.11g, który pracuje z prędkością do 108Mbps. Oferuje zaawansowane bezprzewodowe bezpieczeństwo, zarządzanie siecią i zdolność zasilania przez Ethernet. Bezprzewodowe cechy bezpieczeństwa zawierają TKIP i algorytmy AES dla WPA, jak również Radius bazuje na identyfikacji MAC. Cechy dla zarządzania sieci zawierają VLAN, poparcie SNMP, poparcie System log i Rogue AP dla dodatkowego bezpieczeństwa. Cechy produktu WiFi kompatybilne z bezprzewodowymi urządzeniami o standardzie 802.11b/802.11g 1 odpinana antena o mocy 2dBi Szybkość transmisji danych dochodzi do 108mbps Obsługuje punkt dostępowy, AP Klient/Repeater i formy mostów (PTP lub PTMP do 8 części) 64/128/152-bitowy Wired Equivalent Privacy (WEP) z HEX lub klucz ASCII Obsługuje WPA/WPA-PSK, AES i TKIP Obsługa 802.1Q VLAN Pozwala funkcjonować równocześnie klientom 802.1x i nie tylko Obsługuje identyfikację oraz filtry adresów MAC Zapewnia ochronę podczas komunikacji Client-Client na ESSID, bezprzewodowe odseparowanie Wielokrotne profile bezpieczeństwa (maksimum aktywne 4), wyodrębnianie SSID i UAM (Uniwersalna Metoda Dostępu) Obsługuje bezprzewodowe odizolowanie (między klientami) i ogólnoświatowy bezprzewodowy tryb standardu(802.11 d) Łatwa konfiguracja przy pomocy przeglądarki (HTTP / HTTPS) albo Telnet Pamięć typu flash dla podniesienia standardu oprogramowania sprzętowego Zasięg dla 802.11 b: aż 35 ~ 60 metrów wewnątrz, 300 metrów na zewnątrz ( zależy od środowiska) Zasięg dla 802.11 g: aż 20 metrów wewnątrz, 50 metrów na zewnątrz ( zależy od środowiska) 3 lata gwarancji Specyfikacja techniczna Sprzęt Chipset: Atheros Standardy : Przewodowo: IEEE 802.3 (10Base-T), IEEE 802.3u (100Base-TX) , IEEE 802.3af PoE Bezprzewodowo: IEEE 802.11b (11Mbps), IEEE 802.11g (54Mbps), IEEE 802.1x, IEEE 802.11d Diagnostyka LED: Zasilanie, Status, LAN i WLAN Port konsoli: RS232 Port (DB9) Protokoły: TCP/IP, NetBEUI, ARP, DHCP Client, HTTP, NTP, RADIUS, WINS, Telnet, FTP, HTTPs, SSL CPU/Radio/RAM/Flash: Atheros 2312/ Atheros 2112/ 8Mbitów/ 2Mbitów Obsługa klienta: DHCP Client, WINS Client, Radius Client Źródło zasilania: 24V DC, 500mA zewnętrzny zasilacz lub połączenie PoE Wymiary: (LxWxH) 141 x 100… więcej »
Dodano: 1.07.2010

54Mbps 11g Wireless PoE Access Point

54Mbps 11g Wireless PoE Access Point

TEW-434APB Bezprzewodowy Punkt dostępowy PoE to dzisiejsze połączenie do bezprzewodowej technologii. Zgodny ze standardami sieciowymi IEEE 802.11g, zapewnia Direct Sequence Spread Spectrum (DSSS) dla transparentnego mostu i zdolność roamingu w trybie Wi-Fi. TEW-434APB również zapewnia funkcję WDS bridging, pozwalając użytkownikom połączyć dwa lub więcej punktów dostępowych bezprzewodowo. Z tym bezprzewodowym punktem dostępowym i bezprzewodową kartą sieciową, użytkownicy mogą podłączyć sieć Ethernet/Fast Ethernet LAN w domu, biurze, aby mieć dostęp do zasobów sieciowych w zasięgu 300 metrów. Nagrody i recenzje Cechy produktu Pracuje jako Access Point, AP Client, WDS Wireless Bridging lub Repeater Wsparcie Power over Ethernet (PoE) IEEE 802.3af Zapewnia bezpieczeństwo z 64/128-Bitowym WEP, WPA/WPA2 i WPA-PSK/WPA2-PSK WDS obsługuje następujące zabezpieczenia 64/128-Bitowy WEP, WPA-PSK/WPS2-PSK Obsługuje 802.1x Authentication i kontrolę adresów MAC do autoryzacyjnego dostępu (20 wejść) Umozliwia użytkownikom wyłączenia transmisji ESSID, aby zwiększyć bezpieczeństwo bezprzewodowe Wbudowany 1 port 10/100Mb/s Auto-Sensing Fast Ethernet PoE Dynamiczne skalowanie prędkości przesyłu danych: 54, 48, 36, 24, 18, 12, 9 i 6 Mb/s dla 802.11g Dynamiczne skalowanie prędkości przesyłu danych: 11, 5.5, 2 i 1 Mb/s dla 802.11b Możliwość automatycznego dostosowania prędkości do zoptymalizowania przepustowości, zasięgu i wydajności Odkręcana antena dipolowa 2dBi. Może zostać zastąpiona anteną High-Gain do zwiększenia obszaru pokrycia Prosta konfiguracja i konserwacja przez przeglądardkę Web (HTTP) Pamięć Flash do uaktualnienia oprogramowania oraz zapisu/przywrócenia ustawień Obsługuje wiekszość systemów operacyjnych, takich jak Windows 95/98/ME/NT/2000/XP, Unix i Mac Zasięg wewnątrz: 50 do 100 metrów, na zewnątrz: 100 do 300 metrów (zależnie od otoczenia) 3 lata gwarancji Specyfikacja techniczna Sprzęt Chipset: Realtek8186 Standardy IEEE 802.11b/g (Wireless LAN)IEEE 802.3u (Fast Ethernet); IEEE 802.3af PoE Tyb medium sieciowego 10/100Mb/s, Half/Full Duplex Kontrolki LED WLAN, LAN Zasilanie 7.5V DC, 1A zewnętrzny zasilacz 48V DC przez PoE, portem Ethernet Wymiary 150 x 110 x 30 mm (5.9 x 4.3 x 1.2 cali) (bez anteny) Waga 226g. (8 oz.) Temperatura Praca:… więcej »
Dodano: 1.07.2010

TEW-670APB Bezprzewodowy Punkt Dostępowy N 300Mbps Dual Band

TEW-670APB Bezprzewodowy Punkt Dostępowy N 300Mbps Dual Band

Dwuzakresowy, bezprzewodowy 300Mbps N Punkt Dostępowy tworzy wysoce wydajną, dwuzakresową sieć bezprzewodową w technologii N posiadającą 4 krotnie wyższy współczynnik pokrycia sygnałem danego obszaru oraz niemal 14x większą szybkość niż technologia G. Stwórz sieć bezprzewodową przy użyciu popularniejszej częstotliwości 2.4GHz lub mniej zatłoczonej i podatnej na zakłócenia częstotliwości 5GHz za pomocą technologii bezprzewodowej N. Rozbuduj swoją sieć bezprzewodową o dodatkowe punkty dostępowe przy użyciu technologii Wireless Distribution System (WDS). Monitoruj status urządzenia za pośrednictwem funkcji raportowania SNMP v3. Zaawansowane możliwości szyfrowania zabezpieczają Twoją sieć bezprzewodową. Uzyskaj wysoki współczynnik pokrycia sygnałem danego obszaru, przy jednoczesnej ogromnej przepustowości za pomocą technologii Dual Band by cieszyć się mediami w jakości HD, bezproblemowym pobieraniem plików czy surfowaniem po Internecie. **Maksymalna teoretyczna siła sygnału i przepusotowość określona jest w specyfikacji standardu IEEE 802.11. Praktyczna siła sygnału i przepustowość zależą od otoczenia, obciążenia sieci, materiału z jakiego wykonane są przeszkody na drodze sygnału oraz od wielu innych czynników. Kompatybilny z następującymi systemami operacyjnymi: Cechy produktu Dwuzakresowy (2.4GHz lub 5GHz) WLAN (Wireless Local Area Networking) w jednym urządzeniu** Możliwość pracy w dwóch częstotliwościach bezprzewodowej transmisji 2.4GHz lub 5GHz Wysoka przepustowość transmisji bezprzewodowej do 300Mbps w standardzie IEEE 802.11n draft 2.0 Kompatybilność ze standardami IEEE 802.11n (draft 2.0) IEEE 802.11g, 802.11b oraz 802.11a Możliwość stworzenia sieci bezprzewodowej za pomocą trybu Access Point lub rozbudowania istniejącej sieci w trybie Wireless Distribution System) Zaimplementowany serwer DHCP zapewnia dystrybucję adresów IP w sieci lokalnej 2 odkręcane anteny MIMO (Multiple Input Multiple Output) gwarantują wysoką wydajość oraz znacznie zwiększony współczynnik pokrycia sygnałem danego obszaru 1 x port 10/100Mbps Auto-MDIX LAN umożliwiający niezawodną pracę sieci Obsługiwane standardy zabezpieczeń połączeń bezprzewodowych: WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK oraz WEP Możliwość udzielenia lub ograniczenia dostępu bezprzewodowego przy użyciu filtrowania adresów MAC Obsługa funkcji Wi-Fi Protected Setup (WPS) pozwala szybko skonfigurować inne urządzenia z obsługą WPS w Twojej sieci Raportowanie… więcej »
Dodano: 1.07.2010

TEW-653AP Bezprzewodowy Punkt Dostępowy N 150Mbps z funkcją PoE

TEW-653AP Bezprzewodowy Punkt Dostępowy N 150Mbps z funkcją PoE

Bezprzewodowy Punkt Dostępowy N 150mbps z funkcją PoE (model TEW-653AP) łączy w sobie daleki zasięg sygnału sieci bezprzewodowej N z obsługą technologii Power over Ethernet (PoE) * aby umożliwić stworzenie sieci bezprzewodowej 12x szybszej i o 4x lepszym zasięgu od wcześniejszego standardu g. Urządzenie zaprojektowano tak aby nie rzucało się w oczy. Oferuje tryb pracy Access Pointa, WDS oraz Reapeater. Urządzenie umożliwia zdefiniowanie ustawień trybu zarządzania energią w ciągu dnia, wyświetlanie informacji o aktualnym wykorzystaniu przepustowości sieciowej kamery, wyłączenie diod LED, oraz ustawienie indywidualnych ustawień VLAN** dla max 4 różnych identyfikatorów SSID. Zaawansowana technologia Anten MIMO umożliwia znaczne zwiększenie skutecznego zasięgu sieci bezprzewodowej, a obsługa funkcji WPS pozwala na łączenie się z urządzeniami za pomocą jednego przycisku. O bezpieczeństwo dostępu do danych dbają zaawansowane mechanizmy szyfrowania, a technologia WMM więcej »
Dodano: 1.07.2010

TEW-638PAP Bezprzewodowy Punkt Dostępowy N 300Mbps z funkcją PoE

TEW-638PAP Bezprzewodowy Punkt Dostępowy N 300Mbps z funkcją PoE

Bezprzewodowy Punkt Dostępowy N 300Mbps z funkcją PoE (model TEW-638PAP) jest elastycznym rozwiązaniem idealnym do tworzenia sieci bezprzewodowych o 12x większej prędkości oraz 4x lepszym zasięgu od wcześniejszego standardu g. Nie ma potrzeby instalowania urządzenia przy źródle zasilania ponieważ zasilanie i dane przesyłane są jednym kablem Ethernet przy użyciu technologii PoE (Power Over Ethernet) Urządzenie umożliwia szybkie połączenie klientów bezprzewodowo za pomocą przycisku WPS. Pracuje w trybach Access Point Client mode, Wireless Distribution System (WDS). Posiada odkręcane anteny, a technologia MIMO (Multiple Input Multiple Output) zwiększa zasięg sieci bezprzewodowej. Zaawansowane mechanizmy szyfrowania zabezpieczają Twoją sieć. Technologia WMM Quality of Service dba o priorytety przesyłu dla danych audio i wideo. Cechy produktu Kompatybilność ze standardem IEEE 802.3af Power over Ethernet (PoE) (w zestawie dołączony zasilacz DC dla instalacji bez użycia PoE) Kompatybilność ze standardami IEEE 802.11n/g/b Prędkość transmisji bezprzewodowej do 300Mbps dla połączeń standardu 802.11n Praca jako adapter bezprzewodowy z obsługą dla trybu AP Możliwość rozbudowy sieci przy użyciu funkcji WDS Technologia 802.11e Wi-Fi Multimedia (WMM) QoS Świetne parametry nadawczo odbiorcze 2x odkręcane anteny ze wsparciem technologii MIMO - zwiększającej zasięg i prędkość transmisji Wi-Fi Protected Setup (WPS) pozwala na szybkie połączenie z innymi urządzeniami WPS Przełącznik On/off Zaawansowane mechanizmy szyfrowania: 64/128-bit WEP, WPA/WPA2-RADIUS, oraz WPA/WPA2-PSK Zasięg do 100m (328ft.) wewnątrz oraz 300m (984ft.) na zewnątrz* 3-lata gwarancji producenta Specyfikacja techniczna Sprzęt Chipset -------- Standardy IEEE 802.11n, 802.11b, 802.11g, , 802.11e and 802.3af LAN 1 x 10/100Mbps Auto-MDIX PoE LAN port Przyciski Reset - przywraca ustawienia fabryczne WPS - uruchamia funkcje WPS Przełącznik On/off Diody LED Power, LAN, WPS, oraz Wireless Zasilanie 12V DC 0.5A zasilacz zewnętrzny, PoE Pobór prądu 3.12 Wat Wymiary 120 x 26 x 88mm (4.7 x 1.0 x 3.4in.) Waga 145g (5.11oz) Temperatura pracy: 0° ~ 40°C (32° ~ 104°F), przechowywania: -20°C ~ 60°C (-4° ~ 140°F)… więcej »
Dodano: 1.07.2010

Draytek Access Point - New! VigorAP 700

Draytek Access Point - New! VigorAP 700

więcej »
Dodano: 1.07.2010

Adapter bluetooth Class 2 PENTAGRAM Fang Compact [P 3010]

Adapter bluetooth Class 2 PENTAGRAM Fang Compact [P 3010]

Moduł Fang Compact przesyła dane z szybkością do 3 Mbit/s i działa w zasięgu do 20m. Jest kompatybilny ze standardami bluetooth 1.2 oraz Bluetooth 2.0. Dzięki swoim compactowym rozmiarom (wysokość to jedyne 3 mm) i wykorzystaniu uniwersalnego portu USB klucz PENTAGRAM Fang Compact doskonale sprawdza się we współpracy z wszelkimi urządzeniami mobilnymi. Typ urządzenia klucz Bluetooth Obsługiwane standardy Bluetooth 1.2, Bluetooth 2.0 Interfejs USB 2.0 Antena wewnętrzna Zasięg do 20 metrów Zakres częstotliwości 2.4 ~ 2.483 GHz Maksymalna szybkość transmisji do 3Mb/s Obsługiwane systemy operacyjne Windows Me, Windows XP Wymiary wysokość 3 mm więcej »
Dodano: 1.07.2010

TBW-106UB Mikro Adapter USB Bluetooth

TBW-106UB Mikro Adapter USB Bluetooth

Mikro Adapter USB Bluetooth (Model TBW-106UB) tworzy sieć przez Bluetooth, podłączając takie urządzenia jak klawiatury, słuchawki czy telefony komórkowe. Mikro urządzenie w rozmiarze 5-groszówki z łatwością można podłączyć do wolego portu USB twojego laptopa lub komputera stacjonarnego i cieszyć się niebywałym połączeniem Bluetooth. Podłącz maksymalnie 7 urządzeń Bluetooth z zasięgu 100 metrów. Technologia Enhanced Data Rate (EDR) umożliwia szybki transfer twoich danych. Adaptive Frequency Hopping (AFH) minimalizuje zakłócenia przez inne technologie bezprzewodowe. To kompaktowe urządzenie również zapewnia bezpieczny przesył danych z wykorzystaniem szyfrowania. Kompatybilny z następującymi systemami operacyjnymi: Cechy produktu Podłącz urządzenia wyposażone w Bluetooth takie jak drukarki, słuchawki, urządzenia audio/wideo i telefony komórkowe Zgodny ze specyfikacją Bluetooth v2.0 Klasy 1 Wsparcie Enhanced Data Rate (EDR) Technologia Bluetooth IVT software Wsparcie Adaptive Frequency Hopping (AFH) Enhanced SCO (ESCO) w celu uzyskania świeżej i czystej jakości głosowej Kompatybilny z systemami operacyjnymi Windows Vista/98SE/ME/2000/XP i Media Center Edition Komunikacja bezprzewodowo w zasięgu 100 metrów (zależy od otoczenia) Bezproblemowa instalacja Plug and Play 2 lata gwarancji producenta Specyfikacja techniczna Sprzęt Standardy Class I Bluetooth v2.0 z EDR USB 2.0 Kompatybilny wstecz z Bluetooth v1.1, v1.2 i USB 1.1 Antena Wewnętrzna Obsługiwane SO Windows Vista/XP/2000/ME/98SE Napięcie podczas pracy 5V (zasilany z USB) Zużycie energii Typowo: 95mA; Bezczynnie: 12mA Tx maks: 136mA @19dBm; Rx maks: 45mA Temperatura Pracy: 0°~ 40°C (32°F~104°F) Przechowywania: -10°~ 65°C (14°F~149°F) Wilgotność 5%~95%RH (bez kondensacji) Kontrolki LED Single LED activity/connection Wymiary 19 x 12 x 5.5 mm (0.75 x 0.47 x 0.22 cali) Waga 1.8g (0.063 oz.) Certyfikaty CE, FCC Bluetooth Częstotliwość 2.4 ~ 2.4833 GHz Format linii kodującej GFSK (Gaussian Frequency Shift Keying). π/4 DQPSK, 8DPSK Obsługa profili DUN (Dial-up Networking) FAX Profile, BPP ( Basic Printing Profile) LAP (LAN Access Profile) SPP (Serial Port Profile) GAP (Generic Access Profile) HID (Human Interface Device) HCRP (Hardcopy Cable Replacement Profile) FTP… więcej »
Dodano: 1.07.2010

SPEED-LINK Vias Nano USB Bluetooth Adapter

SPEED-LINK Vias Nano USB Bluetooth Adapter

Za pomocą tego adaptera Bluetooth® o mikroskopijnych wymiarach możesz szybko rozszerzyć Twój komputer lub notebook o złącze Bluetooth®. W ten sposób będziesz mógł szybko przesyłać dane bezprzewodowo między komputerem a telefonem komórkowym, PDA lub innym urządzeniem pracującym w technologii Bluetooth®. Adapter mierzy zaledwie 7mm i dzięki temu można go na przykład spokojnie pozostawić w złączu USB notebooka na czas jego przenoszenia. Właściwości: Adapter o mikro wymiarach nadający się do przenoszenia w złączu USB notebooka Zasięg transmisji danych w technologii Bluetooth® do 10m Bezprzewodowa transmisja danych o prędkości do 3 MB/sek Instalacja bez sterownika w SO Windows® XP z dodatkiem serwisowym 2 i nowszych wersjach Uproszczona transmisja danych dzięki aplikacji BlueSoleil Bluetooth® więcej »
Dodano: 1.07.2010

Kompaktowy Adapter USB Bluetooth

Kompaktowy Adapter USB Bluetooth

Adapter USB 2.0 Bluetooth zapewnia połączenie bezprzewodowe na krókim dystansie między Twoim komputerem a urządzeniem wyposażonym w Bluetooth. Ten Bluetooth v2.0 wykorzystuje Enhanced Data Rate (EDR), która pozwala na przesyłanie danych z prędkością do 3Mb/s. Adapter Bluetooth może w prosty sposób połaczyć się z urządzeniem Bluetooth na dystansie 10 metrów. Cechy produktu Zgodny ze specyfikacją Bluetooth v2.0 z obsługą EDR (Enhanced Data Rate) Kompatybilny z wcześniejszymi wersjami Bluetooth v1.1 i v1.2 W pełni obsługuje bluetooth z pełnym wsparciem Piconet Obsługa AFH (Adaptive Frequency Hopping) i Szybkie połączenie – enhanced inquiry scan (immediate RHS response), LMP improvements, Parameter Ranges, Extended SCO (eSCO) SCO handle, Synchronization Obsługa Scatternet do 7 aktywnych urządzeń slave Dostęp do danych z prędkością 3Mb/s i niskie zużycie energii Kompatybilny z SO Windows 98SE/ME/2000/XP Komputer z wpiętym Adapterem USB Bluetooth może połączyć się z takimi urządzeniami jak: drukarki, słuchawki, audio/video, PDAs i telefony komórkowe Bluetooth Class II Bezprzewodowa komunikacja do 10 metrów (32.8 ft.) (zależnie od środowiska) Łatwa instalacja Plug-n-Play 2 lata gwarancji Specyfikacja techniczna Sprzęt Chipset Broadcom BCM2045SKFBG Standardy Class II Bluetooth v2.0 with EDR Kompatybilny w wcześniejszymi wersjami Bluetooth v1.1, v1.2 USB 1.1 Antena Wewnętrzna antena printed Obsługiwane OS Windows 98SE/ME/2000/XP Zużycie energii Typowo: 95mA; idle: 12mA Tx max: 136mA @19dBm; Rx max: 45mA Wymiary 47 x 18 x 8 mm (1.85 x 0.7 x 0.3 cali) Waga 5g (0.18oz.) Temperatura Praca: 0 więcej »
Dodano: 1.07.2010

Wielofunkcyjny adapter USB (Bezprzewodowy 802.11g i Bluetooth)

Wielofunkcyjny adapter USB (Bezprzewodowy 802.11g i Bluetooth)

Wielofunkcyjny adapter USB 54Mbps jednocześnie zapewnia połączenie Bluetooth i Wi-Fi, pozwalając na bezprzewodowy dostęp do Internetu i pracę z urządzeniami Bluetooth równocześnie. Doświadcz mocy ściągania dzwonków telefonicznych (ring tones, iTunes) lub zdjęć cyfrowych z Internetu bezprzewodowo i przenoszenia jednocześnie tych samych plików do telefonu komórkowego, wykorzystując połączenie Bluetooth. Zewnętrzna antena może zostać łatwo dostosowana, by udoskonalić siłę sygnału i transmisję. Nagrody i recenzje Cechy produktu Bezprzewodowo Wi-Fi kompatybilne ze standardami IEEE 802.11g i IEEE 802.11b Obsługa w trybie Ad-Hoc (Peer-to-Peer) lub Infrastructure (AP-Client) Dynamiczne skalowanie prędkości danych: 54, 48, 36, 24, 18, 12, 9 i 6Mbps dla 802.11g Dynamiczne skalowanie prędkości danych: 11, 5.5, 2 i 1Mbps dla 802.11b Obsługa kodowania 64/128/256-bitowego WEP i WPA Zasięg wewnątrz 100 metrów, 400 metrów na zewnątrz (zależnie od środowiska) Bluetooth Kompatybilny z Bluetooth v1.2 i operacjami klasy 2 W pełni zgodny z Bluetooth v1.2 BQB Kompatybilny z urządzeniami Microsoft HID obsługa do 7 aktywnych i 8 pozostawionych jako urządzenia podrzędne Zasięg Bluetooth: do 10 metrów Ogólne Używa częstotliwości 2.4 GHz, zgodne w wymaganiami ogólnoświatowymi Kompatybilny z Windows 2000/XP (SP1/SP2) Łatwe ustawienia 3 lata gwarancji Cechy produktu Sprzęt Interfejs USB 2.0, 1.1 , Bluetooth 1.2 Klasy 2 Wymiary (LxWxH) 100 x 30 x 15 mm (3.9 x 1.2 x 0.6 cali) Waga 32g (1 oz.) Temperatura Praca: 0 więcej »
Dodano: 1.07.2010

Adapter USB Bluetooth wysokiej mocy

Adapter USB Bluetooth wysokiej mocy

Wejdź do bezprzewodowego królestwa z Adapterem Bluetooth USB. Wzbogać swojego PC’ta urządzeniem peryferyjnym Bluetooth. Powiększ swoje miejsce pracy dzięki technologii TBW-102UB. Cechy produktu Zgodny ze specyfikacją Bluetooth v2.0 z obsługą EDR (Enhanced Data Rate) Kompatybilna z wcześniejszymi wersjami Bluetooth v1.1 i v1.2 Prędkość transmisji danych do 3Mb/s i niskie zużycie energii Kompatybilny z Windows 98SE/ME/2000/XP & MCE (Media Center Edition) Wbudowane 128-bitowe szyfrowanie do zabezpieczenia przesyłanych danych Komputery, używając połączenia Bluetooth mogą komunikować się z następującymi urządzeniami: drukarkami, słuchawkami, audio/video, PDA, telefonami komórkowymi Zgodny z Bluetooth Kl. I Komunikuje się bezprzewodowo na dystansie do 100 metrów (328 ft.) (w zależności od otoczenia) Bezproblemowa instalacja Plug & Play 2 lata gwarancji Specyfikacja techniczna Sprzęt Standardy KL. I Bluetooth v2.0 z EDR Kompatybilny z wcześniejszymi wersjami Bluetooth v1.1 & V1.2 USB 1.1 Antena Antena PCB Obsługiwane SO Windows 98SE/ME/2000/XP, MCE (Media Center Edition) Napięcie 5V (przez USB) Zużycie energii 200mA (Max) Temperatura Praca: 0 więcej »
Dodano: 1.07.2010

Łączność i komunikacja

Internet jest jednym z najwspanialszych wynalazków człowieka. Pozwala w szybki i łatwy sposób na wyszukiwanie wielu potrzebnych informacji, przesyłanie wiadomości pocztą e-mailową, wspiera rozwój firm czy pozwala na darmowe kontaktowanie się z innymi osobami za pomocą komunikatorów. Ogromnym udogodnieniem jest także możliwość korzystania z Internetu za pośrednictwem sieci bezprzewodowej, a także wybór alternatywnej dla tradycyjnej telefonii, technologii VoIP.